Příklady z praxe

Novinky a příklady nejlepší praxe

Zde najdete ty nejlepší příklady praxe z udržitelného nakládání s obaly.

Nice Bites – suché plody nyní v plně recyklovatelných obalech

08.01.2024

Privátní značky jsou pro řetězec BILLA důležitou součástí sortimentu, která nám pomáhá se odlišit a budovat loajalitu u zákazníků. Proto tento sortiment stále rozvíjíme. Pod novou privátní značkou Nice Bites nabízíme zákazníkovi široký výběr vysoce kvalitních ořechů a suchých plodů.

Případová studie: ekologická transformace obalu Medovníku

11.12.2023

Společnost Vizard, známá pro svůj vysoce oblíbený medový dort, čelila výzvě v oblasti udržitelnosti a efektivity svého obalového designu. Jejich osmiboký obal, i když vizuálně atraktivní na regálech, byl z hlediska výroby a ekologie neudržitelný.

Problém: Při analýze celého dodavatelského řetězce...

Prazdroj vrací vysbírané plechovky zpět do oběhu

14.11.2023

Jeden ze strategických cílů Prazdroje je, aby spotřebitelské obaly všech jeho produktů byly znovu použitelné nebo recyklovatelné a zároveň alespoň z poloviny vyrobeny z recyklátu. Tento cíl firma splní už letos, o sedm let dříve, než plánovala. Klíčový je posun u plechovek.

Actimel jde do naha

10.11.2023

Rádi bychom se podělili o vzrušující případovou studii s názvem "ACTIMEL JDE DO NAHA". Studii připravil náš kolega Ivan Holub, který pečlivě zaznamenal proces transformace našich obalových řešení směrem k větší udržitelnosti.

V rámci Danone, globálního lídra ve výrobě vysoce kvalitních mléčných a...

Šetrnější obaly osvěžené privátní značky BILLA Vocílka

25.10.2023

Privátní značka Vocílka před nedávnem prošla relaunchem a dostala nový kabát. Kromě loga a vizuální stylu jsme pracovali také na ekologičtějších obalech, a to jak z pohledu recyklovatelnosti, tak úspory obalového materiálu.

V sortimentu privátních značek BILLA se nachází přibližně 2 000...

Udržitelné obalové řešení: Jak Madeta a.s. inovuje v oblasti balení

17.10.2023

Udržitelnost a inovace jsou v dnešní době klíčovými slovy mnoha průmyslových odvětví. Také v Madetě se snažíme najít optimální řešení, které by respektovalo nejen potřeby našeho podnikání, ale i životní prostředí.

Historie a kontext

Madeta a.s. má bohatou historii, sahající více než sto let zpět.

Udržitelný přístup: redesign obalu Pierot

10.10.2023

Když spolupracujete s firmou už tak dlouho, že byste spolu mohli oslavit perlovou svatbu, je skvělé, když se vztah stále vyvíjí, věříte si a jdete spolu do změn, které nejsou snadné. Takhle by se dala popsat spolupráce mlékárenské společnosti OLMA a výrobce plastových obalů greiner packaging...